Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық амалдардың қасиеттері. Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
Посмотреть онлайн файл: 5-synyp.doc
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1 А Мектебі:В.Терешкова атындағы орта мектеп Күні: 8.09.2017 Мұғалім: Ескен С.Ж. Сыныбы:5 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық амалдардың қасиеттері. Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.2 амалдар саны төрттен артық болатын жақшамен және жақшасыз берілген санды өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтау және мәндерін табу |
Сабақтың мақсаты |
Амалдарды орындау ретін біледі, амалдардың мәнін дұрыс табады, жақшамен берілген есептерді шығарады |
Бағалау критерийі |
-Амалдар ретін біледі және амалдарды ретімен дұрыс шығарады; - есептің мәнін дұрыс табады; -жақшамен берілген есептерді шығара алады |
Тілдік мақсаттар
|
Пән бойынша терминдер: қосу, азайту, көбейту, бөлу, жақша,арифметикалық амалдар |
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылығы: Тәуелсіздік және Астана |
Пәнаралық байланыс |
өзін-өзі тану |
Алдыңғы білім
|
-натурал сандарды разрядтары бойынша салыстыру -натурал сандарды координаталық сәуленің көмегімен салыстыру -сандарды қос теңсіздік түрінде жазу |
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||
Сабақтың басы 3 мин
3 мин
4 мин |
Оқушылармен сәлемдесіп, оқушыларды түгелдеп, оқушылармен «Шаттық шеңберін» құрамыз. «Сенің мінезіңнен маған ұнайды...» әдісі бойынша. Оқушыларды топқа «Әр түрлі ауыстырмақтар» әдісі бойынша оқушыларды 2 топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру үшін «Сен маған, мен саған» әдісі бойынша ауызша сұрақ-жауап: -натурал сандарды салыстырғанда, ең бірінші қай сан айтылады? (кіші сан) -натурал сандарды қандай тәсілдермен салыстырамыз? (разрядтары бойынша, координаталық сәуленің көмегімен) «Гүлді жина» ойыны. Оқушыларға дөңгелектерге жазылған теңсіздіктер беріледі. Оқушылардың мақсаты дұрыс жауаптарын таңдап отырып, гүлді жинау. Дескриптор: -салыстыру таңбаларын біледі -сандарды разрядтары бойынша дұрыс салыстырады. <!-- [if gte vml 1]>
Оқушылардың өзара бағалауы «Қошемет» әдісі бойынша. |
Үлестірмелі қағаздар
Доп
Үлестірмелі қағаздар |
|||||||||
Сабақтың ортасы 8 мин 4 мин
7 мин
5 мин
3 мин |
Оқушылар «Айналма» әдісі бойынша жаңа тақырыпты меңгереді. «Сәйкестігін тап» әдісі бойынша оқушылар үлестірмелі қағаздардағы тапсырмаларды орындап, өзара кері бағалау «От шашу» әдісі бойынша. <!-- [if gte vml 1]>
![]()
Дескриптор:-арифметикалық амалдарды біледі -арифметикалық амалдарды қолданады -есептің мәнін дұрыс табады №41 1)279+56=335 2)313+88=401 3)577+44=621 4)94+628=722 5)181+438=619 6)166+255=421 7)1205+796=2001 8)2088+233=2321 Дескриптор:-арифметикалық амалдарды біледі -арифметикалық амалдарды қолданады -есептің мәнін дұрыс табады №42 9647+1854=11501 №44 1)938-(235+127) < 938-235+127 2)(938+235)-127 =938+(235-127) Дескриптор:-арифметикалық амалдарды біледі -арифметикалық амалдарды қолданады -есептің мәнін дұрыс табады -сандарды салыстырады Оқушылар өзара кері байланыс «Қошемет» әдісімен жүргізіледі. Сергіту сәті «Ия, жоқ» |
«Математика» 5 сынып оқулық А4 қағаздар
Оқулықпен дәптер
|
|||||||||
Сабақтың соңы 6 мин
1 мин 1 мин
|
Кері байланысқа оқушыларға үлестірме қағаздарда өзіндік жұмыс беріледі. Оқушылар есептің дұрыстығын «Айналма» әдісі бойынша тексереді.
Дескриптор:-есептің мәнін табады -жақшамен берілген есептердің ретін дұрыс шығарады Рефлексия «Сұрақ -жауап» әдісі бойынша Үй тапсырмасы: үлестірме қағаздағы жұмыстар |
Үлестірмелі қағаздар
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Өзіндік жұмыс Топпен жұмыс «Айналма», «Гүлді жина» ойыны |
Өзара бағалау 1. «Қошемет» әдісі 2. «Бас бармақ әдісі» 3. «От шашу» әдісі |
Сергіту сәті «Ия, жоқ» |
Сабақ бойынша рефлекия |
|